X FOR-UNI na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

Trzyosobowa reprezentacja CJO: Dyrektor CJO Alina Swebocka, Kierownik zespołu lektorów języka angielskiego Joanna Makara, Kierownik Biura CJO Klaudia Skup, miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w kolejnym wydarzeniu „FOR-UNI”, tym razem zorganizowanym przez Uniwersyteckie Centrum Języków Obcych UMK. Była to już X edycja autorskiego projektu CJO UG, którego zasadniczym celem jest rozwijanie współpracy akademickiej w zakresie inicjowania i wspierania procesów zmierzających do podnoszenia rangi nauczania języków obcych w uniwersytetach i innych uczelniach wyższych, promowania innowacyjności oraz tworzenie płaszczyzny wymiany dobrych praktyk dydaktycznych, organizacyjnych i menadżerskich, a także aktywny udział w kształtowaniu ogólnopolskiej polityki językowej w obszarze szkolnictwa wyższego.
Spotkanie rozpoczęło się od niezwykle interesującej prezentacji pt. "Blended Intensive Programmes", która wskazała nowoczesne podejście do nauki i rozwoju zawodowego.
Prelegentka nie tylko zgłębiła temat organizacji BIPów, w szczególności ich zalet i korzyści, ale wskazała również na trudności organizacyjne, co z pewnością będzie cenną lekcją na przyszłość.
Kolejnym punktem spotkania było szkolenie dotyczące mobbingu oraz tzw. staffingu. To z pewnością niezwykle istotny temat, który warto poruszać i zrozumieć, aby stworzyć zdrowsze i bardziej wspierające środowisko w miejscu pracy.

Nie zabrakło również aspektu kulturowego. Wizyta w Kopernikańskim Ośrodku Integracji miejscu integracji, tolerancji i współpracy, mającemu służyć zarówno społeczności akademickiej, jak i lokalnej. Poznanie innowacyjnych praktyk wspierających różnorodność w miejscu pracy to coś, co z pewnością inspiruje do działania i poszukiwania nowych rozwiązań.
Ważnym punktem wydarzenia była także dyskusja na temat umiejętności językowych na poziomie 8 PRK oraz tzw. mikropoświadczeń!.

UCJO UMK gościło Zespoły Kierownicze reprezentujące: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Wrocławski oraz Collegium Medicum - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Data publikacji: środa, 24. Kwiecień 2024 - 12:22; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman Ostatnia zmiana: środa, 24. Kwiecień 2024 - 12:24; osoba wprowadzająca: Wacław Ligman